Harmonické těhotenství a porod

dle tel. domluvy, Frenštát p. Radhoštěm
dle tel. domluvy, Kopřivnice

Jmenuji se Milada Kostrubová a jsem členka AmmaDula. K tomuto poslání mě dovedla má práce instruktorky pohybové a rozumové výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Od roku 2006 pracuji s miminky a zabývám se jejich psychomotorickým vývojem, který je již ovlivňován v období těhotenství a porodu. Čím dál častěji se setkávám s porodními příběhy, které ne vždy jsou radostné. Proto jsem se rozhodla najít cestu, abych mohla vědomě a s láskou připravit nastávající rodiče na zrození jejich děťátka.

AmmaDula

Je důležité, aby se žena během těhotenství zajímala a připravovala na svůj porod. Naučila se naslouchat svému tělu a srdci. Došla si sama ke svému rozhodnutí a přesvědčení jak bude rodit, s kým a kde. Je krásné když se žena na porod těší a chce si ho prožít od A do Z. Chci být u porodu nastávajícím rodičům oporou a stát za nimi v každém jejich rozhodnutí.

PORODEM NIC NEKONČÍ – PORODEM VŠE ZAČÍNÁ

Kdo je Amma

Amma je žena, která udělá doslova cokoli pro své děti vnoučata a blízké. Je to někdo koho nelze nikdy nahradit. Někdo, kdo se nikdy nevzdává a bude za vámi stát v každé situaci. Je to nejsilnější osoba, kterou kdy potkáte a pokud se bojíte a jste nemocní, pak pouhá přítomnost Ammy, všechny vaše strachy zažene. Zejména můžete od Ammy očekávat nepodmíněnou lásku a podporu.

Kdo je to dula

Dula není ani lékařka, ani sestra ba ani porodní asistentka. Není vyškolená k tomu, aby dělala lékařská rozhodnutí. Během výcviku se však učí o obvyklých lékařských zásazích, aby je rodičům dovedla vysvětlit a pomohla jim zbavit se některých nejistot a obav.

Zdravotní sestra nebo porodní asistentka může při porodu ženu podporovat, pokud nemá nějaké jiné povinnosti, časové omezení nebo další pacientky. Mnohé sestry a porodní asistentky si porodní práci vybírají, protože jsou soucitné a mají zájem při porodu ženě pomáhat. Jsou na ně ale kladeny velké nároky na porodním oddělení, hektická pracovní doba a vysoký počet rodiček. Je však velmi nepravděpodobné, že by nějaké rodící ženě mohly být zcela a nepřetržitě k dispozici po celou dobu porodu.

Duly nepředepisují žádné dechové vzorce a žádný porodní řád. Nabízejí „náruč“, tedy snaží se vytvořit prostředí, které může maminky citově podržet. Povzbuzují, aby se nechaly vést vlastním tělem, které jim napoví, co je v různých fázích porodu nejlepší. Duly plně spolupracují s rodiči, pomáhají a podporují je za každé okolnosti.

Co nabízím v rámci doprovodu k porodu

Mým cílem je neslibovat mnoho porodů, ale pouze jeden porod za měsíc :) Chci se vyhnout nepříjemným situacím, kdyby začalo rodit více klientek najednou, a všem byl přislíben doprovod.

Mým přáním je, aby každá rodící žena měla ve mně oporu, pocit jistoty, a že se na mě může spolehnout.

Popis balíčku

Balíček k doprovodu:

Cena za službu 7.000,- Kč

 • předporodní osobní setkání s klienty – krátké seznámení 30 min.
 • 2x 120 min. osobní schůzka k přípravě na porod , práce s Rebozem. Podání informací a předání materiálů
 • 1x 60 min. schůzka před porodem u klienta doma (shrnutí- porodní přání, podepsání smlouvy, namíchání aroma oleje k porodu)
 • držení pohotovosti 2 týdny před termínem porodu a 2 týdny po termínu
 • doprovod k porodu
 • masáž u porodu a práce s vůněmi a hudbou
 • polohování ženy pomocí Reboza
 • zapůjčení Bonding deky
 • focení u porodu a po porodu (po dohodě s klientem)
 • poporodní komunikace
 • osobní poporodní návštěva u klientů doma
 • laktační poradenství
 • zapůjčení potřebných pomůcek
 • po celou dobu komunikuji s klienty prostřednictvím emailu, telefonu, Messengeru

Po dohodě s klienty možnost vykoupání miminka doma – ukázka, polohování, ošetření, poradenství. Příplatek za za službu navíc 1h / 450,- Kč.

S každým klientem podepisuji smlouvu o poskytování služeb.

Mé další služby, které nabízím v době těhotenství a po porodu:

Cena za 1 hodinu práce s klientem je 450,- Kč.

Zobrazit seznam našich kurzů

V mých kurzech dostanete po zaplacení potvrzení, které můžete čerpat jako příspěvek u zdravotních pojišťoven !!!

Další nabízené programy

Instruktorky

Foto

Mgr. Marcela Matyščáková

+420 736 520 556

více informací o Marcele

Foto

Milada Kostrubová

+420 603 898 796

více informací o Miladě

Cvičební prostory

Prostory Frenštát

Centrum Frenštát

Prostory Frenštát

Prostory v Kopřivnici