Cvičení a stimulace pohybu

dle tel. domluvy, Frenštát p. Radhoštěm
dle tel. domluvy, Kopřivnice

Pro koho je aktivita vhodná

Pro klienty s kojenci od 3 měsíců, kteří chtějí doplnit plavání stimulací na suchu nebo klienty, kteří ze zdravotních důvodů nemohou plavat, potřebují podpořit své dítě v psychomotorickém vývoji a volí kolektivní aktivitu.

Význam kurzu

Naučit se pravidelně cvičit a stimulovat dítě vhodnými pomůckami, rozvíjet správný pohybový vzorec, rozvíjet rozumové dovednosti, naučit se vhodné pokyny pro dané cviky, stimulovat zrak, sluch a jemnou motoriku, výtvarné a hudební dovednosti. Zároveň společně budujeme aktivní společný zájem rodičů s dětmi a podporujeme jejich vzájemný vztah a cit. Kolektivní cvičení učí děti vnímat vrstevníky a jejich rodiče a pomáhá budovat sociální vývoj dítěte.

Skupinky jsou rozděleny podle věku dítěte. U nejmenších kojenců se zaměřujeme na správné druhé vzpřímení a otáčky dítěte, u starších kojenců na správný model lezení (na čtyřech) a přechod do sedu, kleku a vzpřímení (na dvě) s oporou i v prostoru. U dětí pak posilujeme dovednosti ve zdolávání překážek, v chůzi a běhu. Samozřejmá je spolupráce mezi dítětem, rodičem a instruktorem.

Co v kurzu zažijete?

Společný zážitek s ostatními dětmi a rodiči připravuje dítě na lehčí začlenění v kolektivu (MŠ). Rodič se inspiruje nápady, jak se společně bavit a rozvíjet.

Co si vzít na lekci:

  • vhodné oblečení pro dítě i rodiče
  • pro starší děti pití, popř. svačinku

Foto Ukázky z kurzu

Fotogalerie je momentálně prázdná!

Další nabízené programy

Instruktorky

Foto

Mgr. Marcela Matyščáková

+420 736 520 556

více informací o Marcele

Foto

Milada Kostrubová

+420 603 898 796

více informací o Miladě

Cvičební prostory

Prostory Frenštát

Centrum Frenštát

Prostory Frenštát

Prostory v Kopřivnici