Profil

Dovolte, abych se představila: jmenuji se Milada Kostrubová, pocházím z Frenštátu pod Radhoštěm. Mám dvě dospělé děti. Původně, než jsem nastoupila na mateřskou dovolenou, jsem pracovala v administrativě jako obchodní referentka ve společnosti Lapos

V období mateřské dovolené jsme si společně s manželem otevřeli prodejnu těhotenských a kojeneckých potřeb „Dětský sen“. V té době jsem odcestovala do Anglie za kamarádkou, kde se mi poprvé dostala do ruky kniha „Něžná náruč rodičů“. Publikace mě neskutečně oslovila. Později jsem se setkala s paní Evou Kiedroňovou

Od roku 2006 jsem instruktorkou pohybové, rozumové a sociální výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Tuto kvalifikaci jsem získala u zakladatelky plavání p. Evy Kiedroňové (autorky knih Něžná náruč rodičů, Rozvíjej se děťátko, Jak se rodí vodníčci, Otužování kojenců).

V roce 2006 byl založen ve Frenštátě baby club Kenny, který sídlil na poliklinice. Po dobu 3 let jsem byla zaměstnancem BC Kenny. Po 3 letech jsem z rodinných důvodů baby club Kenny musela opustit.

Přešla jsem do Kopřivnice, kde jsem pomáhala vytvořit společnosti Vodní sporty Relax s.r.o baby club Relaxáček. V clubu jsem působila jako lektorka programů pro těhotné a rodiče s dětmi.

Od roku 2010 jsem OSVČ jako instruktor pohybové, rozumové a sociální výchovy kojenců, batolat a dětí předškolního věku.

V roce 2012 jsem stala garantem společnosti Therapon98 pro programy baby clubu Výdrýsek a podílela jsem se na jeho založení. Náplní mé práce byl každodenní kontakt s rodiči a jejich děti ve všech nabízených programech.

Po celou dobu trvání své odborné činnosti se průběžně vzdělávám na odborných seminářích a spolupracuji s odborníky v oblastech fyzioterapie, logopedie, pediatrie, psychologie a gynekologie. Má činnost se také vztahuje na specifickou práci s těhotnými a laktační poradenství – jsem laktační poradkyně. (viz. Laktační liga - www.kojeni.cz).

Již 8 let úspěšně vedu kurzy pro nastávající rodiče - přípravy k porodům, včetně cvičení a plavání pro těhotné, péči o dítě, manipulaci.

Jsem lektorkou vzdělávacích kurzů, přednášek a seminářů v oblasti metodiky plavání psychomotoriky a manipulace s kojenci. Již několik let spolupracuji s fyzioterapeutkou Gabrielou Sekáčovou -Kyselou. Specializuji se na psychomotorický vývoj kojenců a batolat, správnou manipulací a metodikou plavání. V minulosti jsem také několik let učila v plavecké škole ve Frenštátě p. R., kde jsem působila jako trenérka plavců. Samozřejmostí byly záchranářské zkoušky.

Na krytém bazéně ve Frenštátě p. R. vedu již několik let plavání dětí od 1 roku. V prostorech ordinace pediatrie MUDr. Petry Šmajstrlové a při návštěvách v domácnostech jsem nabízela služby laktačního poradenství, poradny psychomotorického vývoje, manipulace a plavání miminek do 6. měsíce ve vaničkách.

Od prosince 2015 jsme společnými silami založily s Mgr. Marcelou Matyščákovou centrum pro psychomotorický vývoj Harmonie, kde budeme nabízet odborné komplexní služby. Staly jsme se majitelkami baby clubu Vydrýsek na poliklinice Therapon98 v Kopřivnici.

Členka AmmaDula

Na závěr bych chtěla poděkovat

Paní Evě Kiedroňové za to, že jsem ji v životě potkala. Ona mi ukázala cestu, na kterou mě dobře připravila v době nejen radostí, ale i strasti.

Mé rodině, manželovi a dětem, kteří mě podporovali, pomáhali a podrželi v době nelehké. Díky za trpělivost.

Všem lidem, kteří mi pomáhali a učili mě.

Podpis Milada Kostrubová

Cvičební prostory

Prostory Frenštát

Centrum Frenštát

Prostory Frenštát

Prostory v Kopřivnici